Shërbimet, sektori që mban në këmbë familjet shqiptare dhe ekonominë

0
“Merrem me tregti se nuk di çfarë të bëj tjetër. Edhe ndonjë gjë del, aq sa të jetoj. Në mos rrjedh, pikon”. Fatosi, 40 vjeç ka një dyqan të...

Autoriteti i Konkurrencës: Rritja e çmimit të ujit pa argumenta ekonomikë dhe ligjorë

0
Fatura e janarit e ujit të pijshëm për banorët e Tiranës do të rëndojë më shumë në xhepat e tyre. Klientët familjarë, nga 45 Lekë për m3 do të...
Protesta para Bashkisë së Tiranës. Foto: Amarildo Topi Citizens Channel

Pavarësisht kundërshtimit të qytetarëve, Këshilli Bashkiak miratoi rritjen e çmimit të ujit

0
Këshilli Bashkiak i Tiranës miratoi mbrëmjen e së mërkurës rritjen e çmimit të ujit me 44%. Çmimi i ujit të pijshëm tashmë do të shkojë nga 45 lek/ m3 në 65 lekë/m3 dhe tarifa fikse 200 lekë në muaj.

Enti Rregullator i Ujit kundër rritjes së çmimit të ujit

0
Në kulmin e krizës të ujit të pijshëm që po përjeton Tirana, kryetari i bashkisë Erion Veliaj, ka bërë gati projektvendimin për shtrenjtimin me 30% të ujit të pijshëm. "Citizens Channel" disponon një raport të Entit Rregullator të Ujit, që është kundër rritjes së çmimit.
atja e ndotjes akustike në Tiranë. Burimi: AKM agjencia kombetare e mjedisit Citizens Channel

Tirana, aty ku banorët jetojnë nën terrorin e zhurmave dhe thithin pluhurin vrasës

0
Tirana vazhdon të jetë qyteti me ajrin më të ndotur në Shqipëri. Sipas një raporti të Agjencisë Kombëtare të Mjedisit kryeqytetasit thithin ajër të ndotur disa herë më të lartë se normat e BE-së. Ndërkohë mjaft problematike paraqitet edhe situata e ndotjes akustike.
Citizens Channel Oferta turistike resort turqi

Falsifikimet me paketat e udhëtimit në Turqi

0
Nëse nuk je i kujdesshëm kur bën prenotimin, rrezikon që pushimet e ëndërruara gjithë vitin, në vend t’i kalosh në dhomën e një hoteli me pesë yje, i kalon në një qeli burgu. Citizens Channel zbulon manovrat e paligjshme që bëjnë operatorët turistikë, për të përfituar sa më shumë.
Protesta e banoreve tek ish Parku i autobuseve Citizens Channel Erjon Veliaj Bashkia Tirane

Protesta / Banorët e Tiranës kundër ndërtimit të pallateve mbi parkun e lojrave (Video)

0
Dhjetra banorë në afërsi të ish-Parkut të Autobusëve protestojnë prej dy ditësh kundër ndërtimit të një kompleksi pallatesh.
Ura në afërsi të banjave termale në Përmet. Foto: Amarildo Topi Citizens Channel

Përmet/Rritet numri i turistëve, mungojnë strukturat akomoduese (Video)

0
Përmeti prej kohësh është kthyer në një destinacion të preferuar për të kaluar fundjavat, por pavarësisht numrit në rritje të vizitorëve, infrastruktura vazhdon të mbetet problematike.
Citizens Channel

Kaos në transportin publik në Durrës

0
Të tejmbushur përtej çdo limiti, me vonesa që shkojnë deri në 40 minuta në stacion, me higjenë përtej kushteve e standardeve, udhëtimi në urbanët e Durrësit është një makth i vërtetë.
Liqeni i Komanit. Komani Lake Albania. Citizens Channel

Liqeni i Komanit, rruga e vështirë për në ‘parajsë’ (Video)

Liqeni i Komanit është një ndër vendet më të vizituara nga turistët e huaj dhe ata vendas në Shqipëri. Por ta arrish nuk është e lehtë sepse 32 kilometrat nga Vau i Dejës deri atje, prej vitesh janë lënë në harresë nga autoritetet shtetërore.

RRJETET SOCIALE

9,444FansLike
902FollowersFollow
239FollowersFollow
630SubscribersSubscribe