Mbeturinat e pambledhura. Tirane. Citizens Channel

Liqeni i Thatë, një m2  700 Euro, pa rrugë dhe plot plehra

0
Lagjet periferike të Tiranës, janë kthyer në një makth të vërtetë për banorët. E tillë është edhe lagjia e krijuar tek ai që njihet si "Liqeni i Thatë".

Personat me aftësi të kufizuara, të dënuar nga infrastruktura diskriminuese

0
Në Shqipëri ka rreth 164 mijë persona me aftësi të kufizuara, por ata i shohim shumë pak ne jetën e përditshme për shkak të infrastrukturës diskriminuese.

Foto të rralla nga “bombardimi” i fundit i Tiranës

0
Pamjet që shohim më së shumti në internet të Tiranës janë të kurura dhe të krijojnë idenë e një qyteti ku gjithëçka është në rregull. Por kryeqyteti ynë ka edhe një fytyrë tjetër.

Vrasësi i 8 mijë shqiptarëve

0
Pothuajse përditë në rrugët e Shqipërisë ndodhin aksidente me pasojë humbjen e jetës apo dëmtimin e rëndë të udhëtarëve. Ekspertët për këtë gjendje bëjnë me faj edhe Kodin Rrugor.

RRJETET SOCIALE

6,541FansaPëlqeje
795NdjekësitNdjek
165NdjekësitNdjek
116AbonentëAbonohu

“PERIFERIA FLET”

Qytetarët e Tiranës sfidojnë urdhërin për mbylljen Parkut të Liqenit

0
"Kjo fundjavë do të vijojë si e shkuara", ishin fjalët e Kryeministrit Rama në njoftimin e tij të radhës për kufizimet e COVID-19. Forca...

“Aleanca Kundër Urrejtjes” dënon përdorimin e gjuhës së urrejtjes për përfitime politike

0
“Aleanca Kundër Urrejtjes” përmes një deklarate publike ka dënuar përdorimin e gjuhës së urrejtjes nga përfaqësuesit politik në javën kundër Homofobisë dhe Transforbisë, aktivitetet...

“Rënia e fundit e perdes”- Ky ishte Teatri Kombëtar

0
Autore: Oriel Besi Turdiu, Master në Arkitekturë, Universiteti Teknik i Mynihut  Mora kurajën të shkruaj për ish-Teatrin Kombëtar, pasi ishte një ndërtesë të cilës një...