Citizens Channel po kërkon një video editor/e

0
Citizens Channel është në kërkim të një video editori/eje me dëshirën për t'u angazhuar në një sërë projektesh për zhvillimin e gazetarisë profesionale përmes metodave inovative dhe multimedias. Përshkrimi i...

Biseda online: “Të kuptojmë dhunën me bazë gjinore”

1
Titulli: Të kuptojmë dhunën me bazë gjinore Data: 9 dhe 11 qershor Ora: 18:00-19:30 Vendi: Online (Zoom) Afati i regjistrimit: 7 qershor Citizens Channel ofron hapësira online për të fuqizuar zëra të përgjegjshëm qytetarë, në...

Trajnim për gazetarët e rinj: “Etika, Op-Eds dhe Burimet e Informacionit”

0
Citizens Channel me mbështetjen e Fondacionit Friedrich Ebert fton të gjithë gazetarët e rinj dhe studentët e gazetarisë në një trajnim një ditor me temë " Op-Eds dhe metodat...

Raport Studimor: “Hartëzimi i lajmeve lokale”

0
Citizens Channel prezantoi sot raportin “Hartëzimi i lajmeve lokale”, një monitorim i tre mediave kombëtare: Top Channel, TV Klan dhe Vizion Plus, me qëllimin e të kuptuarit të raportimit...

RRJETET SOCIALE

9,444FansLike
902FollowersFollow
239FollowersFollow
630SubscribersSubscribe