“Ish-minatorët” e sindikatës: “Diçka po lulëzon në Bulqizë, nuk po shuhet”

0
Muaji nëntor i vitit 2019 u pasua me ngjarje të njëpasnjëshme për minatorët e Bulqizës. Sheshi i kësaj qyteze priti shpalljen e një sindikate të re, Sindikata e Minatorëve...

Qytetarët protestë para Bashkisë; kërkojnë që të mos vriten kafshët

0
Aktivistë dhe qytetarë u mblodhën sot para institucioneve për të ngritur zërin kundra qasjes që ato kanë në trajtimin e kafshëve të pastrehuara.  Ata i drejtuan gishtin praktikave institucionale...

Konsumatorët të pambrojtur kundrejt shtrenjtimit të çmimit të drurëve të zjarrit në Librazhd

0
Autor: Arlis Alikaj Librazhdi është një qytet i vogël në Shqipërinë e mesme ku zakonisht dimri është i ashpër dhe bën shumë ftohtë. I rrethuar nga malet dhe me klimën...

Studimi: Flota e vjetër prej 305 autobusësh, ndër ndotësit kryesorë të ajrit në kryeqytet

0
Sipas të dhënave  të publikuara në Raportin Vjetor të Qeverisjes Lokale në Ballkanin Perëndimor, flota e vjetëruar e autobusëve të Tiranës është ndër shkaktarët kryesorë të ndotjes së ajrit...

KShM: Qeveria po “përdor” tërmetin për të censuruar mediat online

0
Këshilli Shqiptar i Medias (KShM), përmes një deklarate ka shprehur shqetësim rreth tre veprimeve të qeverisë ndaj mediave online, pas raportimeve për tërmetin e 26 nëntorit. Fillimisht KShM e cilëson...

Problemet mjedisore në Tiranë të raportuara përmes telefonit celular

0
Sheshi i Teatrit Kombëtar mirëpriti mbrëmjen e djeshme studentë të gazetarisë dhe fakulteteve të tjera për të prezantuar video të shkurtra që trajtonin problematikat e mjedisit në qytetin e...

Bulqizë: Minatorët në protestë, kërkojnë rikthimin në punë të kreut të Sindikatës

0
Në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme,dhjetra minatorë të Bulqizës kanë bojkotuar masivisht punën dhe kanë nisur protestën para hyrjes së minierës së kromit në Bulqizë...
Qen rruge në Tiranë. Citzens Channel

Video e Sharrës, si vriten dhe hidhen në plehra qentë endacakë të Tiranës

0
Viola Kusi, gruaja e cila postoi në rrjetet sociale videon që tregonte qen endacakë të vrarë dhe të hedhur në mbeturinat e Sharrës, rrëfen për Citizens Channel se si zbuluan atë që ajo e quan masakër.

Piramida e Tiranës, hapësira publike që u është mohuar qytetarëve

0
Piramida e Tiranës, një simbol dhe pikë referimi i kryeqytetit i kaloi në pronësi në vitin 2016 nga Ministria e Kulturës Bashkisë së Tiranës. Me funksionin si Qendër ndërkombëtare...
Tarifat e telefonisë celulare në Shqipëri. Vodafone. Citizens Channel

Shteti i pafuqishëm përballë kompanive celulare, ndërsa kostot bien mbi qytetarët

1
Kompanitë celulare kanë shmangur rekomandimet e dhëna nga AKEP, duke bërë që të zbatohen praktika jo-konkuruese dhe diskriminuese për konsumatorët. Lëvizjet e fundit të çmimeve nuk kanë ardhur si rezultat i ofrimit të një shërbimi më të mirë për klientët.

RRJETET SOCIALE

9,444FansLike
902FollowersFollow
239FollowersFollow
732SubscribersSubscribe