Citizens Channel Parlamenti i Shqiperise Deputet Edi Rama PS Sali Berisha

Të gënjesh, si “job description” për politikanët shqiptarë!

0
Nga Ben Andoni/Në një demokraci ku politikanët synojnë për të marrë pushtetin ose për ta mbajtur sa më gjatë atë, një politikani i duhet të gënjejë në mënyrë të vazhdueshme lidhur me qëllimet e tij .
Ura në afërsi të banjave termale në Përmet. Foto: Amarildo Topi Citizens Channel

Përmet/Rritet numri i turistëve, mungojnë strukturat akomoduese (Video)

0
Përmeti prej kohësh është kthyer në një destinacion të preferuar për të kaluar fundjavat, por pavarësisht numrit në rritje të vizitorëve, infrastruktura vazhdon të mbetet problematike.

Shifrat alarmante/1 në 3 fëmijë në Shqipëri rrezikon të mos arsimohet

0
1 në tre fëmijë në Shqipëri rrezikon të mos arsimohet, prandaj Koalicioni për Arsimin në Shqipëri, i ka kërkuar me anë të një peticioni partive politike dhe qeverisë që do të dalë nga zgjedhjet e 25 qershorit, të rrisin me 6% të Prodhimit të Brendshëm Bruto buxhetin e arsimit
Veteriner duke bërë analizat e mishit. Citizens Channel

Shqipëria pa laboratorë me standarte dhe gjurmueshmëri të produkteve

0
Mungesa e sigurisë së produkteve me origjinë shtazore nga Shqipëria është arsyeja e bllokimit 27 vjeçar të eksportit në vendet e Bashkimit Europian. Ekspertët thonë për Citizens Channel se siguria ushqimore do të jetë, ndër sfidat kryesore në procesin e integrimit të Shqipërisë në BE.
Diga e Kalivacit. Foto: Roland Dorozhani Citizens Channel

Vjosa në rrezik – Rishqyrtohet projekti për HEC-in e Kalivaçit

1
Ministria e Energjisë dhe Industrisë ka ri-hapur procedurat për dhënien e një koncesioni të ri. Kompanitë e interesuara mund të aplikojnë për të ndërtuar këtë hidrocentral deri më 18 korrik 2017.
Parku Kombetar Divjake-Karavasta. Foto: Amarildo Topi/Citizens Channel

Parku Divjakë-Karavasta/Mrekullia e rrezikuar

0
Parku Kombëtar Divjakë-Karavasta javët e fundit ka qenë në qendër të vëmendjes për rrezikun që i kanoset nga ndërtimi i mundshëm i një resorti turistik. Por çfarë ndodh atje sot?

A na e njeh ky vend të drejtën për të jetuar?

0
Nga Arlinda Gjypi/Në vendet e Evropës sot flitet për inovacionin në shëndetësi dhe arritjen sa më shpejt tek pacienti të këtyre inovacioneve. Ndërkohë në vendin tonë sot diskutojmë se sa miq kemi jashtë shtetit për të na blerë ilaçet, sepse ato që futen në Shqipëri nuk kanë garanci se do të jenë të efektshme.
Foto: Amarildo Topi Citizens Channel

Mosha e tretë/ Si është jeta pas daljes në pension?

0
Për disa njerëz, duket se vitet që ikin nuk janë kurrë një kambanë alarmi. Përkundazi, ata e vijojnë jetën me të njëjtin intensitet si në rini, edhe kur janë në prag pensioni ose kanë kaluar në këtë etapë të jetës.

Serena Leka, shqiptarja që trajnon ekselentët nga Kolumbia e deri në Kore

3
Nuk i ka mbushur ende të 24-at, por ka udhëtuar në 15 shtete të botës, ka qenë drejtoreshë ekzekutive e rrjetit të studentëve ekselentë në Tiranë, senatore klase, presidente...
Citizens Channel

Kaos në transportin publik në Durrës

0
Të tejmbushur përtej çdo limiti, me vonesa që shkojnë deri në 40 minuta në stacion, me higjenë përtej kushteve e standardeve, udhëtimi në urbanët e Durrësit është një makth i vërtetë.

RRJETET SOCIALE

9,444FansLike
902FollowersFollow
239FollowersFollow
732SubscribersSubscribe