“Rindërtimi i ngadaltë i Kombinatit”; Gjysma e të prekurve nga tërmeti nuk do të...

0
Rindërtimi rrezikon të kthehet në një proces të kushtueshëm për banorët e Kombinatit. Më shumë se gjysma e aplikantëve të prekur nga shkatërrimi i apartamenteve janë skualifikuar përfundimisht nga...

Gurorja në Postribë vijon punën mes kundërshtive disavjeçare të banorëve

0
*Në zbatim të Kodit të Etikës së Citizens Channel artikulli është korrigjuar.  Gurorja në fshatin Rasek është kthyer në shqetësim serioz për banorët e zonës. Të vendosura në vijë ajrore...

“Manovër hileqare”, ndryshimet për Zonat e Mbrojtura i hapin rrugë investimeve strategjike

0
Qeveria përmes ndryshimeve të propozuara në ligjin “Për Zonat e Mbrojtura” i hap rrugë investimeve strategjike në këto zona. Përmes nenin 33 në draftin e ndryshuar të qeverisë, i...

“Stacioni lëvizës fle në Sauk”, Tirana nuk mat ndotjen reale të ajrit

0
Banorët e Tiranës thithin ajër disa herë më të ndotur se sa kufiri i lejuar i BE-së, por institucionet nuk kanë mundësi për të bërë një matje reale të...

“Emergjencë kombëtare”, boshllëku ligjor dhe presioni shoqëror shtyjnë gratë drejt vetëvrasjes

0
Një 27 – vjeçare raportohet se i dha fund jetës duke u hedhur nga tarraca e katit të katërt të banesës në Kamëz. E reja prej disa ditësh ishte...

“Mendimi” i papublikuar i qeverisë

0
Autor: Artan Rama | Citizens Channel Qeveria e shprehu më në fund mendimin për ndryshimet në ligjin e zonave të mbrojtura. “Mendimi” ose vetëm titulli i tij, u njoftua zyrtarisht,...

Veprime të përsëritura: Garda ndalon gazetarin Ardit Hoxha të raportojë nga Kuvendi

0
Teksa po përpiqej të raportonte përplasjet mes deputetëve dhe gardistëve, gazetari Ardit Hoxha, ra vetë pre e "dhunës" së Gardës së Republikës. Ata ia bënë të pamundur raportimin nga kryesia...

Fikur që nga dhjetori, Inceneratori i Elbasanit kërkon 76 milionë lekë për pajisje

0
Që prej 21 dhjetorit inceneratori i Elbasanit fiku sërish turbinat dhe kaloi në remont. Si pasojë, prej dy muajsh, tonelatat e mbetjeve që depozitojnë aty çdo ditë 7 bashkitë...

Policia shqiptare ngatërron me “trafikantët e tritolit” artistët nga Kosova të “The Handke Project”

0
“Seksioni për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme, i DVP Tiranë, pas një pune hetimore 4-mujore, në drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm...

13 mln euro tendera për “Tigri 1” dhe Tigri 3”, pa u vënë asnjë...

0
Dy Termocentralet (TEC) lundruese në Vlorë “Tigri 1” dhe “Tigri 3” prej më shumë se një viti po lundrojnë në gjirin e Vlorës ende pa prodhuar energji. Por pavarësisht kësaj,...

RRJETET SOCIALE

9,444FansLike
902FollowersFollow
239FollowersFollow
732SubscribersSubscribe