A jeni mashtruar nga blerjet online? Na ndihmoni të raportojmë!

0
Citizens Channel dëshiron të dëgjojë prej qytetarëve problemet që hasin me blerjen e produkteve online. Sipas të dhënave të Eurostat, rreth 38% e qytetarëve në Ballkan përdorin internetin për të...

“Qytetarë dhe konviktorë”; aktivistët e konsiderojnë raciste gjuhën e përdorur nga Erion Veliaj

0
Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, në emisionin “Të Paekspozuarit”, bëri një krahasim mes qytetarëve dhe konviktorëve, duke theksuar një ndasi mes dy grupimeve, teksa diskutohej rreth audio-përgjimeve të bëra...

Skanimi i varfërisë dhe nevoja për përcaktimin e minimumit jetik

0
Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Drejtave të Njeriut, sot organizata “Drejtësi Sociale” mbajti një takim të hapur mbi nevojën e miratimit të minimumit jetik. Në këtë organizim u...

Klos: “Të gjithë kundër gurores”

0
84 banorë të fshatit Shkallë, nga Bashkia Klos, qarku Dibër, u mblodhën ditën e premte, datë 19.11.2021, në dëgjesën publike të thirrur nga Këshilli Bashkiak Klos, për të kundërshtuar...

Shqipëri: Pasojat mjedisore të zjarreve ndër vite, 400 mijë hektarë tokë e djegur dhe...

0
Për më shumë se dy javë, Shqipëria u përfshi nga zjarret që dëmtuan sipërfaqe të mëdha toke. Ministria e Mbrojtjes raportoi sot se janë fikur pothuajse të gjitha vatrat...

Organizatat ndërkombëtare dënojnë zgjedhjen e ish-zëdhënses së PS në krye të AMA si kërcënim...

0
Organizata Reporterët pa Kufij (RSF) dhe pesë organizatat ndërkombëtare të platformës "Reagim i Shpejtë për Lirinë e Medias" u shprehën kundër emërimit të Armela Krasniqit në krye të Ama...

“Strategjisë Kombëtare të Arsimit 2021-2026” i shtohet kërkesa për futjen e edukatës seksuale në...

“Edukatë seksuale në shkolla tani” ishte banderola që u shpalos sot në mjediset e hotel “Plazza”, teksa përfaqësues të Ministrisë së Arsimit zhvillonin konsultim me shoqërinë civile për “Draft-strategjinë...

“Portat e hapura”, një projekt për rijetëzimin dhe ruajtjen e vilave të vjetra tiranase

0
Vila e Xhimi Begejës dallon nga shtëpitë e tjera që qëndrojnë në rrugën kryesore të Dibrës. Me status Monument Kulture, kategoria e dytë, ajo është e mirëmbajtur deri në detaj,...

Sulmi në Xhaminë e Tiranës si një kujtesë për harresën e të dënuarve me...

0
Para disa ditësh, Rudolf Nikolla qëlloi me thikë gjashtë besimtarë, ndërsa ata po kryenin aktin e lutjes në xhaminë “Dine Hoxha” pranë rrugës së Kavajës në Tiranë. Të plagosurit...

Memorial në vend të rindërtimit për banorët e lagjes 6 në Durrës

0
Bashkia e Durrësit ka vendosur që banorët e pallatit nr. 1032, shembur nga tërmeti i 26 nëntorit, të strehohen në një pallat në lagjen 17, pasi në hapsirën tashmë...

RRJETET SOCIALE

9,444FansLike
902FollowersFollow
239FollowersFollow
310SubscribersSubscribe