“Një Europride i pazakontë”, rrëfime nga Parada e Krenarisë LGBTI+ në Serbi

0
Denisi, një aktivist rom nga Maqedonia e Veriut dhe njëherazi anëtar i komunitetit LGBTI+, tregon ditën e parë të daljes hapur rreth orientimit seksual para nënës së tij. Ai...

“Zëra nga Vjosa” – Podkast nga Citizens Channel

0
Pas rezistencës prej gati një dekade për shpëtimin e lumit Vjosa nga hidrocentralet, qeveria shqiptare dhe kompania “Patagonia” firmosën më 13 Qershor një marrëveshje që premton fillimin e punës...

Podcast: Zëra nga Parku i Butrintit…

0
Kuvendi i Shqipërisë votoi të hënën miratimin e marrëveshjes për administrimin e nën zonave të trashëgimisë kulturore dhe peizazhit kulturor, pjesë e Parkut Kombëtar të Butrintit. Dëgjo podcastin e plotë:  Marrëveshja...

“Zëra nga qelitë e protestës“ – Podkast nga Citizens Channel

0
Gentjan Tufa, Gjyljana Bakalli, Arben Kola dhe Megi Mustafaraj janë katër nga dhjetëra protestuesit që u arrestuan nga policia gjatë tetë ditëve të protestës për uljen e çmimeve. Protesta nisi...

“Zëra nga lufta në Ukrainë” – Podkast nga Citizens Channel

0
Ky podkast sjell zëra nga qytetarët e Ukrainës të cilët që nga e enjtja ndodhen nën sulmin e ushtrisë ruse por gjithashtu edhe zëra nga qytetarët rusë që po...

“Zërat e heshtur të seksizmit…” – Podcast nga Citizens Channel

0
Ky podcast përcjell zërin e vajzave që kanë marrë guximin të denoncojnë ngacmimet dhe sjelljet seksiste në vendin e punës. Ato flasin për një fenomen të brendësuar në shoqëri...

Zëra nga “5 maji” – Podkast nga Citizens Channel

0
Ky podkast përcjell zërat e banorëve të lagjes "5 Maji", që presin nga dita në ditë shembjen e shtëpive. Një seri vendimmarrjesh që nisin me Aktin Normativ pas tërmetit...

“Zëra nga ish-rafineria e Ballshit” – Podcast nga Citizens Channel

0
Podcasti “Zëra nga ish-rafineria e Ballshit” përcjell zërat e punëtorëve që shërbyen për dekada në rafineri, ndërsa dëshmojnë demontimin e saj përfundimtar. Proces ky i nisur më 28 nëntor...

“Zëra nga diversiteti”-Podcast nga Citizens Channel

0
“Zëra nga diversiteti” është podkasti i radhës nga Citizens Channel i cili trajton seksualitetin njerëzor. Dëgjo podcastin e plotë: Të ftuar në këtë podkast janë Davidi dhe Amari, dy anëtarë të...

“Zëra kundër Ministrisë së Propagandës”-Podcast nga Citizens Channel

0
Në serinë e tretë të podcastit “Zëra” nga Citizens Channel do të flasim për vendimin e mbledhjes së parë të qeverisë “Rama 3”, atë të krijimit të Agjencisë për...

RRJETET SOCIALE

9,444FansLike
902FollowersFollow
239FollowersFollow
309SubscribersSubscribe